Пажитник-чаман, насіння - 75г
Для додавання в різні сири.
Смак – гіркувато-солодкий, горіховий, значно посилюється після легкого обсмажування, тоді насіння набувають аромат карамелі.
Не плутаємо пажитник-чаман з блакитним гуньбою! Надає сирам гіркий, не приємний присмак.
Фенугрек — він же пажитник, шамбала, хельба, метхи, грецьке сіно, грецький козячий трилисник, фенигрекова трава, треуголка, грецька сочевица, верблюжа трава ... Безліч назв свідчить про його широке застосування в кухні різних країн і для різних цілей.
В українській кухні пажитник майже не застосовується, зате індійська і азіатська без нього не обходяться. В якості обов'язкового інгредієнта входить до складу каррі і чатні, а також з насіння роблять напій, щось на зразок сурогатної кави, з молодої зелені роблять салат. На Кавказі його сміливо включають в «хмелі-сунелі», у Вірменії іноді кулінари додають його в тісто. В Америці ароматизують ром і випічку.
Вміст поживних речовин в 100 грамах шамбали:
Жири (гр.) - 6,4; Білки (гр.) - 23; Вуглеводи (гр.) - 58,4, клітковина - 10;
Мінеральні речовини (мг):
-
калій - 770,
-
кальцій - 176,
-
магній - 191,
-
железо - 33,5,
-
фосфор - 296,
-
натрий - 67,
-
цинк - 2,5;
Витамины (мг):
-
витамин С - 3,
-
витамин В1 - 0,32,
-
витамин В2 - 0,3,
-
витамин В9 (фолацин, фолин, фолиевая кислота) - 57,
-
витамин РР — 1,6.
Не добавляйте в сыр большое количество пажитника!
На головку сыра из 10-12 литров молока будет достаточно 1\2 чайной ложки, максимум 1 чайн.л. без горки! если Вы хотите чтобы в сыре его было очень много (мы не рекомендуем добавлять такое большое количество пажитника).
Перед применением можно слегка прокалить семена на сковороде, для получения более яркого карамельного-орехового привкуса.
- Ціна: 25 ₴/упаковка